صفحه اصلی / مدل لباس / نحوه ایجاد عزت نفس (راهنمای تحقق قدرت پنهان خود)

نحوه ایجاد عزت نفس (راهنمای تحقق قدرت پنهان خود)

عزت نفس یک نیروی محرک پشت اعتماد به نفس ما است ، چگونه می بینیم و نسبت به خودمان احساس می کنیم و احساس ارزش ، اهمیت و ارزش خود را در بر می گیریم.

تحقیقات نشان داده است که بیش از ۸۰٪ از مردم با سطوح مختلفی از عزت نفس پایین مبارزه می کنند. با این وجود ، داشتن یک اعتماد به نفس محکم ، این شانس را دارد که تأثیر مثبت بگذارد و به طور قدرتمندانه حوزه های زندگی خود را تغییر دهد – از روابط خود گرفته تا حرفه شما ، از سلامتی و بهزیستی ، تا تحقق و سطح موفقیت شما.

احساس عمیق عزت نفس چیزی است که باید با گذشت زمان رشد و پرورش یابد. در این مقاله کارهایی را که می توانید در حال حاضر انجام دهید برای بهبود عزت نفس به شما نشان خواهم داد. سپس ، شما متوجه پتانسیل پنهان و ارزش خود خواهید شد.

عزت نفس چیست

در حالی که فرهنگ لغت آن را “اعتماد به نفس یا توانایی های شخصی خود” تعریف می کند. عزت نفس »، به عبارت ساده ، عزت نفس عبارت است از احساس کلی یا احساسی که شما در مورد ارزش خود یا ارزش شخصی خود دارید.

از طرف دیگر اعتماد به نفس بیشتر درمورد این است که شما در مورد توانایی های خود چه احساسی دارید و از شرایط به وضعیت دیگر متفاوت خواهید بود. شما می توانید اعتماد به نفس زیادی داشته باشید (در کل نسبت به خود احساس خوبی دارید) اما اعتماد به نفس پایانی در مورد یک موقعیت یا یک رویداد خاص (به عنوان مثال سخنرانی در جمع عمومی) دارید. یا ، ممکن است شما در یک منطقه (به عنوان مثال ورزشی که بازی می کنید) اعتماد به نفس زیادی داشته باشید اما در کل اعتماد به نفس کم دارید.

احساس قوی و محکم از عزت نفس از اعماق درون به وجود می آید. از اعتقاد به اهمیت ، ارزش و ارزش شما.
عزت نفس پایین از کجا می آید

عزت نفس پایین می تواند ناشی از بسیاری از مناطق باشد. این امر تا حد زیادی تحت تأثیر نحوه برخورد دیگران و برخورد با ما و روابط ما است ، به همین دلیل تأثیر والدین ما بیشترین تأثیر را در عزت نفس ما دارد.

کودکی ناخوشایند – کسانی که با والدین انتقادی ، سوءاستفاده یا غفلت بزرگ شده اند ، بیشتر با ارزش شخصی خود مواجه می شوند. در حالی که کسانی که پذیرش ، تأیید و محبت را تجربه کرده اند ، احتمالاً احساس ارزش خود بالاتری دارند.
تجربه های آسیب زا – سطح پایین تر از عزت نفس همچنین می تواند ناشی از تجربیات بد یا حوادث آسیب زا باشد ، مانند چیزی که شخصی به شما گفته است یا کاری که شخص انجام داده است. اساساً ، این می تواند ناشی از هر چیزی باشد که احساس شرم ، گناه یا عدم ارزشی به وجود آورده باشد.
تجربه شکست – از نظر برخی ، عزت نفس پایین به موفقیت و دستاوردهای آنها یا عدم موفقیت آنها مرتبط است – از جمله تجربه شکست ، رسیدن به اهداف یا انتظارات نیست.
خود گفتگوی منفی – بسیاری از “موارد” از عزت نفس پایین ناشی از گفتگوی منفی است. این می تواند داستانی باشد که شما خودتان ایجاد کرده اید یا شخص دیگری از مدتها پیش برای شما ایجاد کرده است که همچنان به آن اعتقاد دارید.

شاید برای شما نیز مانند بسیاری دیگر ، اعتماد به نفس پایین ریشه در احساسات شما در مورد ظاهر یا تصویر بدن شما داشته باشد. این فقط مربوط به نحوه نگاه شما نیست ، بلکه مربوط به نحوه احساس شما در مورد نحوه نگاه شماست. ما با پیام هایی از سنین پایین در مورد چاق بودن ، خیلی نازک ، خیلی کوتاه ، خیلی بلند ، بیش از حد هر چیز واقعی ، یا به اندازه کافی چیز دیگری ، بمباران نمی شویم.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

لیزر کیوسوئیچ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیزر کیوسوئیچ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

برترین‌ها: لیزر کیوسوئیچ، لیزری پیشرفته و باکیفیت و غیرتهاجمی است که با تولید امواج نوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *