چادر اماراتیچادر دانشجوییچادر عباییمدلمدل چادر سادهمدل چادر شالدارمدل چادر عربیمدل چادر قاجاریمدل چادر مشکی

انواع مدل چادر مشکی


انواع مدل چادر مشکی

مدل چادر مشکی

چادر از زمان های قدیم تا کنون پوشش زنان مسلمان در تمام جهان بوده و در طی دوره های مختلف مدل های متفاوتی از جمله چادر قاجاری دانشجویی عبایی و … گسترش پیدا کرده است ولی هم اکنون چادر ساده بیشترین مصرف کنندگان را دارد. هر کدام از مدل ها زیبایی خود را دارد و پوشش مناسبی است برای خانم های محجبه که به این موضوع اهمیت زیادی می دهند. ما در این نوشته برای شما عزیزان انواع مدل چادر مشکی را به نمایش گذاشته ایم که در ادامه مشاهده می کنید.

…………………………………………………………………………………………………………………

انواع مدل چادر مشکی

چادر قجری یا کمری: این نوع چادر در دوره‌ی قاجار بیشتر مرسوم بوده است اما امروزه هم به دلیل مدل دامنی و پوشش پایین تنه و بالا تنه به شکل جدا مورداستفاده‌ی بسیاری از بانوان ایرانی است.چادر کمری یکی از مدل‌های به روز شده چادر قجری است که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع مدل چادر مشکی

مدل چادر مشکی

انواع مدل چادر مشکی

چادر لبنانی: این مدل، از چادرهای عربی اقتباس شده است و نوع پوشش مرسوم خانم‌های چادری در لبنان است. چادر لبنانی در مقایسه با چادر عربی و بحرینی عرض کمتری دارد و برای خانم‌های لاغر اندام مناسب است.

انواع مدل چادر مشکی

چادر عربی: چادر عربی اصیل یکی از انواع چادرهای شیک و دارای آستین است. این نوع چادر که بیشتر در کشور عراق از آن استفاده می‌شود به چادر جده هم معروف است. اگر یک چادر آزاد و راحت برای استفاده در مجالس و مکان‌های مختلف می‌خواهید چادر عربی انتخاب مناسبی خواهد بود.

انواع مدل چادر مشکی

چادر ساده: چادر ساده جزو اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین نوع چادر مورد استفاده خانتم ها می باشد. دوخت این مدل چادر ساده می باشد و شبیه یک نیم دایره است.

انواع مدل چادر مشکی

چادر دانشجویی: چادر دانشجویی به نوعی شبیه چادر ساده می باشد که فقط دو شکاف برای بیرون آوردن دست ها قرار دارد. خانم هایی که چادر ساده دوست دارند می توانند از این مدل هم استفاده کنند.

انواع مدل چادر مشکی

چادر بحرینی: مدل چادر بحرینی شباهت زیادی به مانتو های شنلی دارد. این چادر به چادر عربی شباهت دارد و قسمت مچ دست به صورت آستین می باشد. این چادر بسیار سبک است و برای خانم‌های شاغل یا خانم‌هایی که فرزند خردسال دارند انتخاب مناسبی است.

انواع مدل چادر مشکی

چادر جلابیب: طراحی چادر جلابیب از چادرهای دیگر متفاوت است. در این مدل چادر بندهایی در قسمت آستین آن قرار دارند که به انگشن وصل می شود و باعث شده مچ دست کاملا پوشیده باشد. در بیشتر چادر ها استفاده از کش برای فیکس شدن روی سر انجام مسی شود که کمک می کند تا چادر از روی  مقنعه یا روسری سر نخورد.

انواع مدل چادر مشکی

چادر شال‌دار: این نوع چادر به دلیل داشتن شال در قسمت سر به چادر شال دار معروف است و شباهت زیادی به مانتو دارد. زیپ جلوی چادر به شال بلند متصل می‌شود. پوشیدن این مدل چادر برای کسانی که با نگه داشتن و جمع و جور کردن چادر مشکل دارند مناسب می باشد.

انواع مدل چادر مشکی

مدل مانتو مشکی

انواع مدل چادر مشکی

چادر ملی: چادر ملی نوعی چادر اصیل و ساده‌ی ایرانی است که ظاهری شبیه چادر ساده دارد اما برای سهولت در استفاده دارای آستین است. خانم‌ها بسته به نوع استفاده و سلیقه می‌توانند مدل باز یا بسته‌ی آن را انتخاب کنند.

………………………………………………………………………………………………………………………

مدل مانتو اسلامی پوشیده

مدل مانتو ترک

مدل لباس مجلسی پوشیده

مدل شومیز مجلسی پوشیدهمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا